VT1 9 okt - 11:00
VT2 9 okt - 15:00
VT310 okt - 12:00
QUALI10 okt - 15:00
RACE11 okt - 15:10

Uitslag derde vrije training F1 Grand Prix Italië 2020

Uitslag derde vrije training F1 Grand Prix Italië 2020
© Pirelli

Valtteri Bottas ging als snelste coureur over het asfalt tijdens de laatste vrije training in Monza. De Mercedes-coureur liet een ronde klokken van 1:20.089 en nam zo afstand van de nummer twee op de tijdenlijst Carlos Sainz, die ruim twee-tiende moest prijsgeven op de tijd van de Finse Mercedes-coureur. Max Verstappen sloot de laatste training als zesde af.

De derde training werd gekenmerkt door een rode vlag, die veroorzaakt werd door Daniel Ricciardo, die met technische problemen zijn Renault R.S.20 langs de baan moest parkeren. De Australiër had kort voor het probleem de derde tijd gereden. Het is niet vanzelfsprekend dat Max Verstappen de race op zondag als derde zal beginnen, want de verschillen zijn heel erg klein.

Verstappen was in de eerste run de snelste man, maar toen moest er nog een tweede run worden afgewerkt. Met nog 20 minuten te gaan stond iedereen nog in de pitbox. Alleen Sainz reed met zijn McLaren in de rondte op Monza. De stand in de top zes was op dat moment: Verstappen, Bottas, Hamilton, Ocon, Pérez en Kvyat.

De Mercedes-coureurs besloten vroeg in deze sessie naar buiten te gaan om zo voldoende ruimte te hebben. Ze knabbelde beiden tienden van de tijd van Verstappen af en stonden toen op P1 en P2, aangevoerd door Bottas. De grote verrassingen op de tijdenlijst waren Carlos Sainz en Lando Norris, die de tweede en derde plek voor hun rekening namen. Maar ook Daniel Ricciardo die op de vierde plek eindigde, verraste met zijn rondetijd van 1:20.419.

Het was weer heerlijk zomerweer. De thermometer ging naar de 27 graden en het asfalt van het circuit in Monza liet al 41 graden Celsius meten. Geen vuiltje aan de lucht, en dat zal voor vanmiddag, als de kwalificatie wordt verreden, niet anders zijn.

Uitslag VT3 F1 GP ItaliëPosCoureurTijd
1Valtteri BottasMercedes120.089
2Carlos SainzMcLaren120.318+0.229
3Lando NorrisMcLaren120.412+0.323
4Daniel RicciardoRenault120.419+0.330
5Lewis HamiltonMercedes120.439+0.350
6Max VerstappenRed Bull Racing120.456+0.367
7Alexander AlbonRed Bull Racing120.563+0.474
8Esteban OconRenault120.693+0.604
9Lance StrollRacing Point120.804+0.715
10Sergio PérezRacing Point120.897+0.808
11Charles LeclercFerrari120.917+0.828
12Pierre GaslyAlphaTauri120.936+0.847
13Daniil KvyatAlphaTauri120.936+0.847
14Romain GrosjeanHaas F1121.205+1.116
15Sebastian VettelFerrari121.263+1.174
16Kevin MagnussenHaas F1121.436+1.347
17George RussellWilliams121.677+1.588
18Nicholas LatifiWilliams121.764+1.675
19Kimi RäikkönenAlfa Romeo Racing122.142+2.053
20Antonio GiovinazziAlfa Romeo Racing122.335+2.246
Vacature - MotorsportZ is op zoek naar F1-schrijftijgers (m/v) die autosport in hun aderen hebben vloeien en alles willen weten. Wat we onder andere nodig hebben zijn mensen van tenminste 16 jaar oud die in goed Nederlands een mooi en boeiend stukje kunnen schrijven. Geïnteresseerd of ken jij zo iemand? Check hier de vacature.

Door: Redactie



0 reacties
Om mee te praten heb je een MSZ-account nodig. Heb je nog geen account? Meld je dan aan.
MotorsportZ brengt dagelijks het laatste Formule 1 en Max Verstappen nieuws. Iedere dag kun je op deze website het laatste F1-nieuws over Max Verstappen lezen.

Wordt Max Verstappen in 2020 wereldkampioen of wordt het toch weer Lewis Hamilton, of misschien toch een ander? Volg hier het laatste Formule 1 en Max Verstappen nieuws.

Hoe kun je de Formule 1 live volgen? Check: Formule 1 op TV
In 2020 gaat Rinus VeeKay voor het team van Ed Carpenter Racing debuteren in de IndyCar Series. Er wordt veel van de jonge Hoofddorper verwacht.

Wil je op het nieuws van MotorsportZ reageren? Maak dan een MSZ-account aan.