
In gesprek met Racer laat Gene Haas weten dat zijn team er vertrouwen in heeft dat Ferrari het probleem met de motor kan oplossen. "Niet alleen Ferrari heeft dit probleem. Alle motorfabrikanten zijn tekort geschoten ten opzichte van Mercedes. Zij hebben de meeste krachtige, efficiënte en duurzame motor gebouwd. Geen enkel ander team kan bij hen in de buurt komen", aldus Haas.
Volgens Haas is de overmacht van Mercedes de doodsteek voor deze sport. "Volgens mij is dat de dood van waar het in de Formule 1 om draait. Mercedes domineert dat wel in alle races, maar wie wil er nu naar races kijken waarvan de winnaar al bekend is? Het is ronduit saai", stelt de 68-jarige teameigenaar.
Haas heeft er alle vertrouwen in dat Ferrari, de motorleverancier van Haas, het probleem met de motor in 2021 heeft opgelost. En dat mag ook wel. Haas was het laatste punten-scorende team in 2020. Met slechts 3 WK-punten moest het team genoegen nemen met de negende plaats in de eindstand van het wereldkampioenschap. Alleen Williams deed het nog minder goed met een nul punten.
Donderdag 4 maart onthult Haas F1 haar nieuwe strijdwapen voor 2021, de VF21. Samen met het rookie-koppel Mick Schumacher en Nikita Mazepin wil het team uit Kannapolis weer stappen voorwaarts maken.